Wiktor Zborowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny, specjalizującym się w rolach o komicznym rysie.

Ukończył Wydział Aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Był aktorem stołecznych scen – Teatru Narodowego, Teatru Kwadrat, Teatru na Woli oraz Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza.

Grał między innymi Chochlika w „Balladynie” Juliusza Słowackiego w głośnej inscenizacji Adama Hanuszkiewicza, Sylwiusza w „Jak wam się podoba” Williama Szekspira w reżyserii Tadeusza Minca oraz Ojca Scholastikusa w „Igraszkach z diabłem” Jana Drdy przygotowanych przez Tomasza Grochoczyńskiego.
Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków „Czterdziestolatka”

Zborowski to genialny komik. Zagrał w „Koglu moglu”, „Galimatiasie, czyli Koglu moglu 2” oraz „Goodbye Rockefeller” Waldemara Szarka. Pracował z Łukaszem Wylężałkiem, wziął udział w jego filmach „Darmozjad polski” i „O dwóch takich co nic nie ukradli”. Najbardziej znanym komediowym wcieleniem Zborowskiego jest poczciwy i nieporadny Moryc Haber z filmowych „C.K. Dezerterów” i „Złota dezerterów” Janusza Majewskiego.
Jego genialna zapamiętana rola to również Longinus Podbipięta w polskiej superprodukcji „Ogniem i mieczem”