Polska aktorka teatralna i filmowa. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji, znana również dzięki zaangażowaniu na rzecz niepełnosprawnych.
Założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” wspierającej osoby niepełnosprawne fizycznie i intelektualnie.

Teatru dotknęła już w wieku 10 lat, uczeszczając na zajęcia prowadzone przez jej sąsiada, aktora Jana Niwińskiego. Na scenie zadebiutowała w 1969 roku, odgrywając podwójną rolę Isi i Chochoła w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego. Dwa lata później po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w obyczajowej komedii „150 na godzinę”.

Ogromną popularność zdobyła rolą Ani Pawlakówny w kultowej komedii „Nie ma mocnych” i jej kontynuacji „Kochaj albo rzuć”. Piękna, wrażliwa, pełna uroku i scenicznego wdzięczku. Kolejnym kinowym przebojem z jej udziałem była dokonana w 1981 roku przez Jerzego Hoffmana ekranizacja melodramatu „Znachor”, w którym Anna Dymna spotkała się na planie z aktorem Jerzym Bińczyckim w roli profesora Rafała Wilczura oraz Tomaszem Stockingerem. Dzięki swojej urodzie 20-letnia aktorka zaliczana była obok Poli Raksy, Małgorzaty Braunek i Barbary Brylskiej do grona najpiękniejszych polskich aktorek. Często występowała u boku amantów polskiego kina takich jak: Andrzej Łapicki, Jerzy Zelnik czy Marek Perepeczko.

Laureatka Złotych Lwów Gdańskich za kreację alkoholiczki Katarzyny w dramacie „Tylko strach” w reżyserii Barbary Sass.

Jednym z przełomowych etapów jej życia był rok 2001 i wcielenie się w postać kapłanki Nenneke w superprodukcji „Wiedźmin”. Film nie został dobrze przyjęty przez krytyków, ale docenili talent Anny Dymnej, nominując ją do Orła dla najlepszej roli kobiecej. Nagrodę tę otrzymała w 2016 roku za kreację w komedii Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Anna Dymna jest znaną działaczką społeczną.